ÇELMAKSAN A.Ş.

1990 yılında Ankara ’da çelik konstrüksiyon imalatına

1995 yılında ise çelik saclar için eğme, bükme ve kesme kalıpları imalatına başlamıştır. Fabrikamızda taşıma paleti, konteyner, kalıp, ranza ve baraka imalatı yapılmaktadır.

Fabrikamız 7000 m2 kapalı, 7400 m2 açık alan ile birlikte 9 idari personel olmak üzere 90 kişiden oluşmaktadır. Şirket olarak ortalama yıllık kapasitemiz 7000 ton’ dur. Ayrıca artan talebe göre üretim kapasitesini karşılayabilecek güce sahiptir.İmalatını yaptığımız mamulleri 2003 yılından itibaren yurtdışına ihraç etmekteyiz. Ürünlerimizin kalite ortalama standartlarının ve kalite gereksinimlerinin üzerindedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Firmamız 1990’ lı yıllarda aldığı TSE kalite uygunluk ve imalata yeterlilik ile bu yoldaki çalışmalarına başlamış, ISO 9001-2004 kalite yönetim sistemi ile çalışmalarına devam etmektedir.

ÜRETİMDE İZLENEN YOL

Fabrikamıza giriş yapan hammaddelerin tamamının ölçü, sayı ve görsel kontrolü yapılır ve imalat sahasına geçiş yapar. İmalatı yapılacak ürünün proje ve şartnameleri dikkate alınarak üretimi ve kalite kontrolü yapılır. Montajlarımızın tamamı fikstürler hazırlanarak yapılır ve bu şekilde personelden kaynaklı oluşabilecek hatalar engellenmiş olur.